Ułatwienia dostępu

logo akademii górniczo hutniczej AGH

logo akademii górniczo hutniczej AGH

AGH|BIM

Prowadzący

Kierownik Studiów Podyplomowych – dr hab. inż. Tomasz Owerko - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Samodzielny pracownik naukowy Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Specjalista w zakresie technologii i metodyki BIM oraz nowoczesnych technologii pomiarowych (skaning laserowy, tachymetry zrobotyzowane, fotogrametria, GNSS). Autor rozwiązań w warstwie algorytmicznej oraz pomiarowej. Absolwent kierunków Geodezja i Kartografia (WGGiIŚ AGH) oraz Inżynieria Oprogramowania (WEAIiIB AGH). Stypendysta programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Autor i recenzent publikacji naukowych. Kierownik prac badawczych realizowanych na zlecenie GDDKiA na obiektach mostowych oraz wykonawca w licznych grantach naukowych – w szczególności odpowiedzialny za technologię UAV, skaning laserowy oraz BIM w projekcie „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie” finansowanym przez NCBiR oraz GDDKiA w ramach przedsięwzięcia RID (Rozwój Innowacji Drogowych). Członek zespołu konsultantów pierwszego programu pilotażowego realizowanego przez GDDKiA w technologii BIM (Projekt pilotażowy z zastosowaniem technologii BIM dla zaprojektowania i budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28), uczestnik międzynarodowych konferencji z tego zakresu (buildingSMART International Summit), współautor pytań obejmujących uzyskanie kompetencji buildingSMART Individual Qualification. Autor publikacji naukowych dotyczących technologii i metodyki BIM. Uczestnik konsultacji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa dotyczących wdrożenia technologii BIM. Członek zespołu autorskiego BIM STANDARD PL. Geodeta uprawniony.

Bogacz Paweł,  dr hab. inż., prof. AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Profesor uczelni w Katedrze Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Kierownik Zespołu Doskonalenia Procesów Biznesowych AGH oraz Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK. Twórca stu czterdziestu prac naukowych, a także kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych dla przemysłu. Naukowo zajmuje się dwoma obszarami zagadnień. Pierwszą z nich jest zarządzanie jakością oraz zarządzanie procesowe, w ujęciu potrzeb i ich realizacji w kontekście budowy łańcuchów wartości, ze szczególnym uwzględnieniem w działaniu koncepcji Lean Management, w tym Lean Six Sigma oraz Lean Green. Twórca pierwszej na polskich wyższych uczelniach publicznych specjalności Lean Manufacturing. Prowadzący szkolenia, audyty oraz projekty optymalizacyjne z zakresu Lean w polskich przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych. Członek Komitetu Technicznego ds. Akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji. Jest Wiceprezesem Fundacji dla AGH oraz Pełnomocnikiem Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Prywatnie wielki fan lekkiej atletyki oraz dobrej muzyki rockowej. Drugą sferą badań jest aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. W jej ramach zajmuje się szczególnie tematyką budowy relacji przedsiębiorstw z ich interesariuszami, liczeniem i zmniejszaniem poziomu śladu węglowego, poprawą efektywności energetycznej, wdrażaniem idei gospodarki o obiegu zamkniętym oraz, w skali makro, sprawiedliwą transformacją energetyczną Polski. Członek Grupy Roboczej ds. Taksonomii UE przy Ministrze Rozwoju i Technologii, Członek Grupy Roboczej ds. Platformy Zrównoważonych Finansów przy Ministrze Finansów, Członek Grupy Roboczej ds. CCS przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Jest członkiem kapituły konkursu The Best Annual Report. 

Ćwiąkała Paweł - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Od 2015 roku zawodowo związany z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających (BSL) w zagadnieniach związanych z pomiarami geodezyjnymi. Kierownik studiów podyplomowych w tym zakresie. Posiada doświadczenie w zakresie wykorzystania BSL na wielu płaszczyznach: budownictwo, architektura, archeologia, ochrona przyrody. Autor licznych publikacji związanych z wykorzystaniem BSL w uznanych czasopismach międzynarodowych. Bierze udział w wielu projektach naukowo-badawczych, jako kierownik i wykonawca. Wiele z tych projektów realizowanych jest z firmami komercyjnymi w celu wdrożenia nowoczesnych technologii do produkcji 

Fedko Dawid

Pełni funkcję Kierownika Działu Transformacji Cyfrowej w Mostostal Warszawa, Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM i rozwiązań cyfrowych na budowach i w strukturach organizacji. We wdrażaniu BIM i innowacji stawia przede wszystkim na pracę zespołową. Członek zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Construction”, ze specjalną wzmianką„”Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”.  Uczestnik prac Komitetu Technicznego PKN w zakresie „Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie” oraz w dwóch podgrup w ramach Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii: pogrupy technologicznej ds. openBIM oraz podgrupy ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Członek Komitetu Sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska.  Absolwent budownictwa i uczestnik pierwszej edycji studiów podyplomowych BIM na AGH. Wykładowca na studiach podyplomowych  BIM na AGH w Krakowie, Politechnice Warszawskiej i WSB Merito. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji, a także współorganizator oddolnej idei zrzeszającej społeczność zorientowaną na nowoczesne technologie w budownictwie ”BIM Meetup Polska”, gdzie prowadzi konferencje, warsztaty i podcasty.

Hajbowicz Agnieszka, STRABAG

Manager i Koordynator BIM, Inżynier budownictwa, Mostowiec. Absolwentka Budownictwa na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Warszawskiej w specjalności mostowej. Od dekady związana z koncernem STRABAG. Posiada doświadczenie zarówno w budowaniu obiektów fizycznych jak i ich cyfrowych odpowiedników. Obecnie pełni funkcję Kierownika Działu BIM w Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów. BIM postrzega nie tylko jako digitalizację budownictwa, ale także jako metodykę zarządzania projektami. Wiedzę w tym zakresie rozszerzyła na studiach podyplomowych iBIM na Politechnice Warszawskiej oraz Zarządzanie Projektami w Szkole Głównej Handlowej. Koncentruje się na rozwoju BIM 5D, wdrażaniu metodyki w organizacji oraz wsparciu budów innowacyjnymi narzędziami.

Jasiński Marcin - Politechnika Śląska

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, absolwent Politechniki Śląskiej, Wydział Budownictwa, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Od 2011 roku zawodowo związany ze środowiskiem branży mostowej. Zajmuje się opracowaniem projektów infrastrukturalnych i mostowych - drogowych oraz kolejowych, w ramach realizacji polskich, jak i zagranicznych, m.in. ze Szwecji i Niemiec. Członek zespołu wdrożeniowego BIM na Politechnice Śląskiej. W pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej łączy przestrzeń budownictwa mostowego z ideą BIM i ogólną komputeryzacją procesów budowlanych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne związane z programowaniem, technologiami informatycznymi i komputerowymi w budownictwie. Szczególny obszar zainteresowań obejmuje zagadnienia integracji algorytmów optymalizacyjnych i uczenia maszynowego z technologią BIM w kontekście analizy rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych obiektów mostowych. Autor licznych publikacji oraz wystąpień konferencyjnych związanych z technologią BIM, uczeniem maszynowym, monitoringiem strukturalnym obiektów budowlanych, projektowaniem parametrycznym i językami programowania, w tym graficznego (VPL).
 
Kamiński Jakub - Nowe Motywacje

Doświadczony kierownik projektów i programów. Obecnie jako konsultant wdraża procesy strategicznego oraz operacyjnego zarządzania programami, projektami i portfelem w firmach przemysłowych, budowlanych, organizacjach produkcyjno-handlowych oraz administracji i szkolnictwie wyższym. Specjalizuje się również w zakresie organizacji pracy działów Badawczo Rozwojowych (R&D). Jest autorem strategii rozwoju i planów transformacji biznesu. Doświadczenia związane z realizacją projektów uzupełnia wiedzą i praktyką z zakresu mapowania i modelowania procesów. Certyfikuje, jako Akredytowany Trener (Approved Trainer) w zakresie metodyki Zarządzania Projektami PRINCE2®.

Kasznia Dariusz - BIMind, Europejskie Centrum Certyfikacji BIM, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego, Politechniki Krakowskiej, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Informatyka. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wdrożeniem BIM od strony Zamawiającego oraz cyfryzacją procesów zarządzania informacją w procesie inwestycyjnym. Realizuje projekty dotyczące skutecznego stosowania metodyki BIM w zamówieniach publicznych. Współpracował z największymi polskimi zamawiającymi publicznymi jako konsultant i ekspert BIM (PKP, GDDKiA, Wody Polskie). Jego wybrane publikacje to: autor książki „BIM dla sektora publicznego – zagadnienia związane z wymaganiami informacyjnymi zamawiającego” Urząd Zamówień Publicznych 2023, współautor książki "BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” PWN 2018, współautor i koordynator zespołu autorskiego projektu „BIM Standard PL” 2020. Członek Rady Programowej Kongresu Infrastruktury Polskiej, pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Technicznego Cyfryzacji Drogownictwa i Mostownictwa przy Ministrze Infrastruktury oraz zastępcy przewodniczącego Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministrze Rozwoju i Technologii. Prezes Zarządu Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM (EccBIM) organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zainteresowanych skutecznym wdrożeniem oraz standaryzacją metodyki BIM w Polsce. Właściciel firmy BIMind (www.bimind.pl). Asystent w grupie badawczej na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Kłosiński Adam - Arup Gulf Limited (Dubai)

BIM Manager i Digital Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej i instalacyjnej. Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, specjalność Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo (inżynier) oraz Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja (mgr inż.). Ukończył również studia podyplomowe z Project Management w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany BIM Manager wedlug ISO 19650 (BSI BIM Project Information Professional oraz BSI BIM Asset Information Professional). Z branżą instalacyjną związany od 2008 roku. Zdobywał doświadczenie projektowe w Niemczech i Finlandii, m.in. przy budowie elektrowni jądrowej OL3 w Olkiluoto. Od 2013 roku pracuje w globalnej firmie inżynieryjnej ARUP, gdzie zrealizował kilkadziesiąt projektów min. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Niemczech, Hongkongu, Chinach, RPA i USA. Jego portfolio obejmuje biurowce, centra handlowe, szpitale, metro, lotniska, centra danych oraz obiekty przemysłowe. Obecnie pełni funkcję BIM Lead (Dubai) dla regionu Middle East, odpowiadając za kluczowe projekty z tego regionu. Prywatnie pasjonat nowych technologii, żeglarstwa i aktywnego spędzania czasu. Zaangażowany w cyfrową transformację branży budowlanej, regularnie uczestniczy w szkoleniach, warsztatach i konferencjach branżowych.

Korus Kamil - Infralligence

Deweloper oprogramowania dla budownictwa, praktyk BIM i inżynier mostowy. Jego główna działalność to cyfrowa automatyzacja i AI dla budownictwa. Założyciel Infralligence - AI i oprogramowanie dla budownictwa. Motto: 'Każda firma budowlana może być lepsza dzięki cyfrowej automatyzacji i AI'. Doktorat z zakresu cyfrowych bliźniaków mostów (Politechnika Śląska ze stażem w Arizona State University, USA).

Konopczyński Filip

Manager BIM. Obecnie w CPK zajmuje się projektami Lotniskowymi, Architekt. Absolwent Wydziału architektury Politechniki Warszawskiej (2007) a także niniejszych AGH_SP_BIM w roku 2022. Przez ponad 10 lat w pracowni Szaroszyk&Rycerski Architekci, projektował budynki mieszkalne wielo i jednorodzinne oraz użyteczności publicznej (biurowe). Projektował także bunkier..dla urządzeń teletechnicznych TP. W latach 2020-2023 stanął po drugiej stronie procesu inwestycji budowlanych pracując na budowach po stronie inwestora (PHN) i wykonawcy (Chemobudowa). W PHN zajął się także wdrażaniem metodyki BIM w procesie inwestycyjnym na całej jego rozciągłości - od pomysłu na zagospodarowanie działki aż do zarządzania wybudowanym obiektem.  Wykorzystanie cyfrowej informacji budowlanej w ramach początku tego procesu to tworzenie wytycznych dla dokumentacji projektowej BIM (EIR) natomiast na końcu, to wytyczne do wykonania i wykorzystania dokumentacji powykonawczej w tej metodyce. Próba połączenia całości to udział w tworzeniu nowej strategii organizacji oraz dokument OIR w ramach Memorandum złożonego na Zarząd.  BIM 7D leży w kręgu jego zainteresowań. Dlatego od początku 2024 roku, gdy związał się w CPK, bierze udział w ustaleniach mających na celu stworzenie jak najlepszych modeli projektowych, powykonawczych i przetworzenia ich do modeli zarządczych. Ponadto cały czas edukuje i oswaja z BIM-em współpracowników oraz wszystkich, którzy są chętni słuchać. 

Krawczyk Agnieszka

Agnieszka Krawczyk jest Scrum Masterem w firmie SilkyCoders, gdzie pracuje z dwoma zespołami odpowiedzialnymi za kluczowy element sklepu internetowego – stronę produktu. Z wykształcenia architekt, ukończyła Politechnikę Gdańską i w 2017 roku zdobyła uprawnienia do projektowania bez ograniczeń. W swojej karierze architekta projektowała ekskluzywne inwestycje mieszkaniowe, a później skupiła się na budynkach użyteczności publicznej, w tym głównie na szpitalach. Podczas jednego z projektów w branży architektonicznej zdecydowała się zaimplementować do zespołu główne zasady i narzędzia scruma, co zmotywowało ją do zmiany branży. W 2021 roku rozpoczęła karierę w IT jako Scrum Master. wielbia pracę z ludźmi, a jej zainteresowanie psychologią pozwala jej lepiej zrozumieć nawet trudne aspekty współpracy zespołowej. Jest miłośniczką konceptu workation, co umożliwia jej podróżowanie i pracę z różnych miejsc na świecie, co zwiększa jej efektywność i satysfakcję z pracy.

Kuras Przemysław - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Pracownik naukowy i nauczyciel akademicki AGH w Krakowie, zatrudniony na stanowisku adiunkta. Ukończył geodezję i kartografię na AGH w Krakowie, specjalność: geodezja inżynieryjno-przemysłowa. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport. Specjalizuje się w monitoringu obiektów budowlanych z wykorzystaniem technik geodezyjnych i teledetekcyjnych, w szczególności radarowej i laserowej. Uczestnik projektu Europe’s Rail Joint Undertaking, odpowiedzialny w szczególności za przygotowanie wytycznych z zakresu metod pozyskiwania danych dla cyfrowych bliźniaków z wykorzystaniem metodyki BIM. Ponadto członek zespołów realizujących projekty naukowo-badawcze dla jednostek państwowych: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierownik lub wykonawca prac dla branży inżynieryjno-przemysłowej, m.in.: KGHM - Oddział Hydrotechniczny, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, KGHM - Huta Miedzi Głogów, CADmost Projekt, Aspekt Laboratorium. Autor wielu opracowań w zakresie przemieszczeń obiektów hydrotechnicznych (zapór wodnych, osadników odpadów poflotacyjnych, obwałowań przeciwpowodziowych), jak również budynków zabytkowych, obiektów mostowych czy kominów przemysłowych, poddanych obciążeniom zewnętrznym. Dodatkowe zainteresowania i umiejętności: modelowanie 3D na podstawie pomiarów wysokorozdzielczych (skanowanie laserowe, fotogrametria), automatyzacja pracy w platformach BIM (Grasshopper, Dynamo), analizy przestrzenne GIS. Swoją wiedzę w tych obszarach wykorzystał do przygotowania kursów na studiach podyplomowych z zakresu BIM.
 
Łaguna Paweł - Swissroc

Dyrektor zarządzający w Swissroc Building Intelligence i Architecture, odpowiedzialny za oddziały polski i szwajcarski międzynarodowej zintegrowanej Grupy Budowlanej. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz programy biznesowe i technologiczne, obejmujące m.in. restrukturyzację organizacji, wdrażanie metodyki BIM, BIM2FM, Digital Twin, sztucznej inteligencji w sektorze budowlanym. Wspiera merytorycznie i technicznie zespół realizujący projekty architektoniczne i infrastrukturalne obejmujące metodykę BIM zgodnie z normą PN-EN ISO 19650 o łącznej wartości kilku miliardów złotych. Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia budynku. Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Miasto Poznań, DCO). Doradzał w zakresie złożonych inwestycji, począwszy od ogromnych projektów infrastrukturalnych po wieżowce. Odpowiedzialny za opracowanie dokumentów procesowych oraz procedur i metod związanych z metodyką BIM w trakcie realizacji projektów infrastrukturalnych, jak Rewitalizacja Starego Rynku czy Projektów Centrum w Poznaniu oraz dużych obiektów kubaturowych, jak Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu. Wcześniej wieloletni manager po stronie Inwestora Zastępczego, generalnego wykonawcy i projektant, współodpowiedzialny za realizację ponad 50 projektów na terenie Polski, Europy Wschodniej, Azji i Stanów Zjednoczonych. Architekt, członek IARP oraz SARP. Dyplomowany BIM Manager oraz wdrożeniowiec oprogramowania klasy BIM i CAFM. Wiceprezes Fundacji ECCBIM, organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zainteresowanych skutecznym wdrożeniem oraz standaryzacją metodyki BIM w Polsce. Odpowiedzialny za współtworzenie programów studiów na uczelniach państwowych i prywatnych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, z zakresu BIM, Lean Construction i zwinnych technik zarządzania. Autor i współautor książek (m.in. BIM dla Managerów, wydaną przez PWN) i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa i standaryzacji metodyki BIM.

Pasalski Jędrzej - Wiceprezes fundacji ECC BIM i BIM Meetup. BIM and Digital Innovation Director w EPR Architects.

Kieruje działem Innowacji Cyfrowych w jednym z czołowych biur architektonicznych w Wielkiej Brytanii. Do zespołu dołączył krótko po otwarciu oddziału we Wrocławiu i od tego czasu przeszedł drogę od asystenta architekta do dyrektora działu oraz szefa biura we Wrocławiu. Dba o to, by procesy i narzędzia opracowywane przez zespół odpowiadały rzeczywistym potrzebom projektantów i płynnie wpisywały się w ich codzienny sposób pracy. W ramach swojej działalności doprowadził firmę do uzyskania certyfikatu zgodności z normą BIM ISO 19650-2. Jako członek ARB i IARP nadal aktywnie pracuje jako architekt, wierząc, że skuteczny BIM ma sens tylko wtedy, gdy realnie wspiera proces projektowy. Obecnie rozwija narzędzia automatyzujące i wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jest instruktorem Autodesk oraz certyfikowanym członkiem BIM Level 2 BRE Academy. Współpracuje z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM jako konsultant i ekspert, wspierając biura projektowe we wdrożeniach BIM oraz prowadząc autorskie szkolenia z zakresu modelowania i zarządzania informacją. Wspólnie z zespołem BIM Meetup Polska organizuje wydarzenia branżowe – konferencje, warsztaty i kursy – integrujące społeczność sektora budowlanego.

Rochel Maciej

Absolwent budownictwa na studiach inżynierskich i magisterskich na Politechnice Krakowskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej: "BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych". Zawodowo projektant branży torowej z kilkuletnim doświadczeniem branżowym posiadający uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Na co dzień pracuje przy opracowywaniu dokumentacji projektowych i przedprojektowych dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centralny Port Komunikacyjny sp. z o. o., również z wykorzystaniem metodyki BIM.

Tomaszkiewicz Karolina - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Absolwentka budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, specjalności Mosty i budowle podziemne. W pracy badawczej przekłada swoje doświadczenia projektanta mostowego na rozwiązania, które mają na celu wspomagać pracę inżynierów budowlanych. W szczególności zajmuje się zagadnieniami diagnostyki obiektów mostowych z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Wynikami diagnostyki nasyca modele BIM oraz wizualizuje stan obiektów w opracowywanych przeglądarkach modeli. Wykonawca międzynarodowych projektów badawczych w ramowym projekcie sektorowym Horizon Europe Programme w ramach inicjatywy Europe’s Joint Rail Undertaking. Delegat PKN do grupy roboczej CEN. Konsultant UIC (International Union of Railways) w zakresie wdrażania Cyfrowych Bliźniaków w sektorze kolejowym. Członek International Association for Bridge Maintenance and Safety IABMAS. Certyfikowany Koordynator BIM. Laureatka Konkursu dla Młodych Inżynierów (edycja 2019) organizowanego przez miesięcznik Builder.

Wrzosek Maciej Edmund  – Architekt 

Od ponad 15 lat rozwija swoje doświadczenie w obszarze nowych technologii i oprogramowania, wdrażając kolejne elementy metodyki BIM na prowadzonych przez siebie projektach. Specjalista w implementacji norm ISO do polskich warunków projektowych, dostrzega potrzebę budowania zrozumienia wartości biznesowej BIM wśród klientów. Absolwent Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz studiów podyplomowych BIM Manager - Nowoczesne Zarządzanie Inwestycjami Budowlanymi na Uniwersytecie WSB Merito. Obecnie pełni rolę BIM Managera w Swissroc Building Intelligence w Warszawie. Aktywny członek i członek Stowarzyszeniu BIM. Wykładowca na Akademii WSB oraz asystent w grupie badawczej na AGH w Krakowie.

Katedra Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 

al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków

tel. +48 12 617 22 74

Menu główne