Kierownik Studiów Podyplomowych – dr hab. inż. Tomasz Owerko - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Samodzielny pracownik naukowy Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Specjalista w zakresie technologii i metodyki BIM oraz nowoczesnych technologii pomiarowych (skaning laserowy, tachymetry zrobotyzowane, fotogrametria, GNSS). Autor rozwiązań w warstwie algorytmicznej oraz pomiarowej. Absolwent kierunków Geodezja i Kartografia (WGGiIŚ AGH) oraz Inżynieria Oprogramowania (WEAIiIB AGH). Stypendysta programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Autor i recenzent publikacji naukowych. Kierownik prac badawczych realizowanych na zlecenie GDDKiA na obiektach mostowych oraz wykonawca w licznych grantach naukowych – w szczególności odpowiedzialny za technologię UAV, skaning laserowy oraz BIM w projekcie „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie” finansowanym przez NCBiR oraz GDDKiA w ramach przedsięwzięcia RID (Rozwój Innowacji Drogowych). Członek zespołu konsultantów pierwszego programu pilotażowego realizowanego przez GDDKiA w technologii BIM (Projekt pilotażowy z zastosowaniem technologii BIM dla zaprojektowania i budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28), uczestnik międzynarodowych konferencji z tego zakresu (buildingSMART International Summit), współautor pytań obejmujących uzyskanie kompetencji buildingSMART Individual Qualification. Autor publikacji naukowych dotyczących technologii i metodyki BIM. Uczestnik konsultacji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa dotyczących wdrożenia technologii BIM. Członek zespołu autorskiego BIM STANDARD PL. Geodeta uprawniony.
Bogacz Paweł, dr hab. inż., prof. AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Profesor uczelni w Katedrze Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Kierownik Zespołu Doskonalenia Procesów Biznesowych AGH oraz Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK. Twórca stu czterdziestu prac naukowych, a także kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych dla przemysłu. Naukowo zajmuje się dwoma obszarami zagadnień. Pierwszą z nich jest zarządzanie jakością oraz zarządzanie procesowe, w ujęciu potrzeb i ich realizacji w kontekście budowy łańcuchów wartości, ze szczególnym uwzględnieniem w działaniu koncepcji Lean Management, w tym Lean Six Sigma oraz Lean Green. Twórca pierwszej na polskich wyższych uczelniach publicznych specjalności Lean Manufacturing. Prowadzący szkolenia, audyty oraz projekty optymalizacyjne z zakresu Lean w polskich przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych. Członek Komitetu Technicznego ds. Akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji. Jest Wiceprezesem Fundacji dla AGH oraz Pełnomocnikiem Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Prywatnie wielki fan lekkiej atletyki oraz dobrej muzyki rockowej. Drugą sferą badań jest aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. W jej ramach zajmuje się szczególnie tematyką budowy relacji przedsiębiorstw z ich interesariuszami, liczeniem i zmniejszaniem poziomu śladu węglowego, poprawą efektywności energetycznej, wdrażaniem idei gospodarki o obiegu zamkniętym oraz, w skali makro, sprawiedliwą transformacją energetyczną Polski. Członek Grupy Roboczej ds. Taksonomii UE przy Ministrze Rozwoju i Technologii, Członek Grupy Roboczej ds. Platformy Zrównoważonych Finansów przy Ministrze Finansów, Członek Grupy Roboczej ds. CCS przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Jest członkiem kapituły konkursu The Best Annual Report.
Ćwiąkała Paweł
Doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Od 2015 roku zawodowo związany z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających (BSL) w zagadnieniach związanych z pomiarami geodezyjnymi. Kierownik studiów podyplomowych w tym zakresie. Posiada doświadczenie w zakresie wykorzystania BSL na wielu płaszczyznach: budownictwo, architektura, archeologia, ochrona przyrody. Autor licznych publikacji związanych z wykorzystaniem BSL w uznanych czasopismach międzynarodowych. Bierze udział w wielu projektach naukowo-badawczych, jako kierownik i wykonawca. Wiele z tych projektów realizowanych jest z firmami komercyjnymi w celu wdrożenia nowoczesnych technologii do produkcji
Fedko Dawid
Pełni funkcję Kierownika Działu Transformacji Cyfrowej w Mostostal Warszawa, Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM i rozwiązań cyfrowych na budowach i w strukturach organizacji. We wdrażaniu BIM i innowacji stawia przede wszystkim na pracę zespołową. Członek zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Construction”, ze specjalną wzmianką„”Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”. Uczestnik prac Komitetu Technicznego PKN w zakresie „Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie” oraz w dwóch podgrup w ramach Grupy Roboczej ds. BIM przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii: pogrupy technologicznej ds. openBIM oraz podgrupy ds. standardów informacyjnych i technologicznych integracji uczestników procesu inwestycyjnego w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Członek Komitetu Sterującego constructionROOM w buildingSMART Polska. Absolwent budownictwa i uczestnik pierwszej edycji studiów podyplomowych BIM na AGH. Wykładowca na studiach podyplomowych BIM na AGH w Krakowie, Politechnice Warszawskiej i WSB Merito. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji, a także współorganizator oddolnej idei zrzeszającej społeczność zorientowaną na nowoczesne technologie w budownictwie ”BIM Meetup Polska”, gdzie prowadzi konferencje, warsztaty i podcasty.
Hajbowicz Agnieszka, STRABAG
Manager i Koordynator BIM, Inżynier budownictwa, Mostowiec. Absolwentka Budownictwa na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Warszawskiej w specjalności mostowej. Od dekady związana z koncernem STRABAG. Posiada doświadczenie zarówno w budowaniu obiektów fizycznych jak i ich cyfrowych odpowiedników. Obecnie pełni funkcję Kierownika Działu BIM w Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów. BIM postrzega nie tylko jako digitalizację budownictwa, ale także jako metodykę zarządzania projektami. Wiedzę w tym zakresie rozszerzyła na studiach podyplomowych iBIM na Politechnice Warszawskiej oraz Zarządzanie Projektami w Szkole Głównej Handlowej. Koncentruje się na rozwoju BIM 5D, wdrażaniu metodyki w organizacji oraz wsparciu budów innowacyjnymi narzędziami.
Jasiński Marcin - Politechnika Śląska, Wydział Budownictwa
Kamiński Jakub - Nowe Motywacje
Doświadczony kierownik projektów i programów. Obecnie jako konsultant wdraża procesy strategicznego oraz operacyjnego zarządzania programami, projektami i portfelem w firmach przemysłowych, budowlanych, organizacjach produkcyjno-handlowych oraz administracji i szkolnictwie wyższym. Specjalizuje się również w zakresie organizacji pracy działów Badawczo Rozwojowych (R&D). Jest autorem strategii rozwoju i planów transformacji biznesu. Doświadczenia związane z realizacją projektów uzupełnia wiedzą i praktyką z zakresu mapowania i modelowania procesów. Certyfikuje, jako Akredytowany Trener (Approved Trainer) w zakresie metodyki Zarządzania Projektami PRINCE2®.
Kasznia Dariusz - BIMIND Dariusz Kasznia
Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydział Budownictwa Lądowego, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, kierunek Informatyka. Od ponad 20 lat związany z branżą „informatyka dla budownictwa”. Uczestniczył w realizacji wielu projektów w zakresie zintegrowanego projektowania wielobranżowego i BIM w biurach projektów i firmach wykonawczych. Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wdrożeniem BIM od strony Zamawiającego ze szczególnym uwzględnieniem projektów realizowanych w oparciu o Pzp. Wykładowca i koordynator pierwszych w Polsce studiów podyplomowych BIM kierowanych do przedstawicieli Zamawiającego. Kieruje zespołem wspierającym GDDKiA w realizacji projektu pilotażowego BIM. Współautor książki "BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” PWN 2018. Współautor i koordynator zespołu autorskiego opracowania BIM Standard PL. Prezes Zarządu Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM, członek prezydium Komitetu BIM PZITB, Właściciel firmy BIMind.
Kłosiński Adam - Arup Polska Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej o specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo (inżynier) a także Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja (mgr inż.). Projektant instalacji sanitarnych, BIM Manager i BIM Koordynator. Z branżą instalacyjną związany od roku 2008, pracował jako projektant w Niemczech i w Finlandii (między innymi na budowie elektrowni atomowej OL3 w Olkiluoto). Od ponad 7 lat związany z firmą Arup, w której zrealizował kilkadziesiąt różnych projektów w Polsce, Irlandii, Dani, RPA i USA. Związany z BIM od 2012 roku. Realizował kilkadziesiąt projektów w technologii BIM, członek grupy wprowadzającej Globalne Standardy Revit w firmie Arup, Autodesk Certified Professional, Autodesk Certified Instructor. Prowadził szkolenia z zakresu technologii BIM oraz obsługi programu Revit w Polsce, Niemczech i Bahrajnie. Prowadzący przedmiot Instalacje i sieci budowlane w technologii BIM na AGH. Pasjonat żeglarstwa i aktywnego spędzania czasu.
Konopczyński Filip
Manager BIM. Obecnie w CPK zajmuje się projektami Lotniskowymi, Architekt. Absolwent Wydziału architektury Politechniki Warszawskiej (2007) a także niniejszych AGH_SP_BIM w roku 2022. Przez ponad 10 lat w pracowni Szaroszyk&Rycerski Architekci,
Krawczyk Agnieszka
Agnieszka Krawczyk jest Scrum Masterem w firmie SilkyCoders, gdzie pracuje z dwoma zespołami odpowiedzialnymi za kluczowy element sklepu internetowego – stronę produktu. Z wykształcenia architekt, ukończyła Politechnikę Gdańską i w 2017 roku zdobyła uprawnienia do projektowania bez ograniczeń. W swojej karierze architekta projektowała ekskluzywne inwestycje mieszkaniowe, a później skupiła się na budynkach użyteczności publicznej, w tym głównie na szpitalach. Podczas jednego z projektów w branży architektonicznej zdecydowała się zaimplementować do zespołu główne zasady i narzędzia scruma, co zmotywowało ją do zmiany branży. W 2021 roku rozpoczęła karierę w IT jako Scrum Master. wielbia pracę z ludźmi, a jej zainteresowanie psychologią pozwala jej lepiej zrozumieć nawet trudne aspekty współpracy zespołowej. Jest miłośniczką konceptu workation, co umożliwia jej podróżowanie i pracę z różnych miejsc na świecie, co zwiększa jej efektywność i satysfakcję z pracy.
Kuras Przemysław - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Łaguna Paweł - Paweł Laguna Architekt
Dyrektor ds. technologii, architekt IARP, członek SARP. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiował na Hogeschool voor Weteschap & Kunst w Gandawie, doktorant na Politechnice Poznańskiej. Poza projektowaniem architektonicznym, zajmuje się koordynacją projektów inwestycyjnych, obejmujących wdrażanie nowoczesnych narzędzi i metod związanych z rozwojem technologicznym w pełnym cyklu życia obiektów budowlanych . Twórca strategii zarządzania informacją oraz wdrożeń dla podmiotów komercyjnych oraz publicznych. Przez ostatnie 8 lat, jako zewnętrzny konsultant, był odpowiedzialny za nadzór wielobranżowej dokumentacji projektowej ponad 60 projektów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. Obsługiwał w zakresie implementacji metodyki BIM m.in. samorządowe projekty infrastrukturalne oraz obiekty administracji rządowej, koordynował dokumentację dla koncernów paliwowych, współpracował przy budowie najwyższego apartamentowca w Europie Środkowej. Doświadczenie architektoniczne zdobył projektując obiekty użyteczności publicznej realizowane w Europie i USA. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, prelegent na licznych konferencjach i wydarzeniach związanych z cyfryzacją budownictwa. Wykładowca, współautor książki "BIM dla Managerów" oraz artykułów naukowych na temat innowacji w sektorze budowlanym. Współtwórca opracowań mających na celu podwyższenie efektywności tego sektora w Polsce (np. WARSZAWSKI STANDARD MIESZKANIOWY - Program samorządowy Mieszkania2030).
Pasalski Jędrzej
Zarządza działem BIM i Innowacji Cyfrowych w jednym z wiodących brytyjskich biur projektowych. Do zespołu dołączył niedługo po otwarciu studia we Wrocławiu i od tego czasu przebył drogę od asystenta architekta do Dyrektora departamentu. Jędrzej dba o to, żeby wszystkie procesy i narzędzia stworzone przez zespół BIM odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby i dobrze wpisywały się w system pracy projektantów. Jako członek ARB i IARP kontynuuje pracę jako architekt, wierząc że efektywny BIM ma sens, gdy odnosi się do działań projektowych. Jędrzej jest Instruktorem Autodesk oraz Certyfikowanym Członkiem BIM Level 2 BRE Academy. Współpracuje z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM w charakterze konsultanta i eksperta. Jest również jednym z wykładowców studiów podyplomowych o tematyce BIM. W swoich dotychczasowych działaniach realizował wdrożenia BIM w biurach architektonicznych, autorskie szkolenia z oprogramowania wspierającego modelowanie i zarządzanie informacją oraz występował jako prelegent i panelista w polskich i międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Jest również jednym ze współorganizatorów oddolnej idei zrzeszającej społeczność zorientowaną na nowoczesne technologie w budownictwie- BIM Meetup Polska, gdzie prowadzi konferencje, warsztaty i podcasty.
Rochel Maciej
Absolwent budownictwa na studiach inżynierskich i magisterskich na Politechnice Krakowskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej: "BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych". Zawodowo projektant branży torowej z kilkuletnim doświadczeniem branżowym posiadający uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Na co dzień pracuje przy opracowywaniu dokumentacji projektowych i przedprojektowych dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centralny Port Komunikacyjny sp. z o. o., również z wykorzystaniem metodyki BIM.
Tomaszkiewicz Karolina - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Absolwentka budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, specjalności Mosty i budowle podziemne. Do swojej kariery podchodzi dwutorowo. Profesjonalnie zajmuje się projektowaniem obiektów inżynierskich wraz z ich posadowieniem. Jako doktorantka i członkini Zespołu Badawczego Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zajmuje się wdrażaniem technologii BIM w projektach infrastrukturalnych, bo widzi ogromną potrzebę i potencjał wdrażania rozwiązań opartych na narzędziach BIM i GIS. Certyfikowany Koordynator BIM. Laureatka Konkursu dla Młodych Inżynierów (edycja 2019) organizowanego przez miesięcznik Builder.
Wrzosek Maciej Edmund – Architekt
Od ponad 15 lat rozwija swoje doświadczenie w obszarze nowych technologii i oprogramowania, wdrażając kolejne elementy metodyki BIM na prowadzonych przez siebie projektach. Specjalista w implementacji norm ISO do polskich warunków projektowych, dostrzega potrzebę budowania zrozumienia wartości biznesowej BIM wśród klientów. Absolwent Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz studiów podyplomowych BIM Manager - Nowoczesne Zarządzanie Inwestycjami Budowlanymi na Uniwersytecie WSB Merito. Obecnie pełni rolę BIM Managera w Swissroc Building Intelligence w Warszawie. Aktywny członek i członek Stowarzyszeniu BIM. Wykładowca na Akademii WSB oraz asystent w grupie badawczej na AGH w Krakowie.