Barwy AGH 
 
Studia podyplomowe
Katedra Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 

 

Prowadzący

Kierownik Studiów Podyplomowych – dr hab. inż. Tomasz Owerko - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Samodzielny pracownik naukowy Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Specjalista w zakresie technologii i metodyki BIM oraz nowoczesnych technologii pomiarowych (skaning laserowy, tachymetry zrobotyzowane, fotogrametria, GNSS). Autor rozwiązań w warstwie algorytmicznej oraz pomiarowej. Absolwent kierunków Geodezja i Kartografia (WGGiIŚ AGH) oraz Inżynieria Oprogramowania (WEAIiIB AGH). Stypendysta programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Autor i recenzent publikacji naukowych. Kierownik prac badawczych realizowanych na zlecenie GDDKiA na obiektach mostowych oraz wykonawca w licznych grantach naukowych – w szczególności odpowiedzialny za technologię UAV, skaning laserowy oraz BIM w projekcie „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie” finansowanym przez NCBiR oraz GDDKiA w ramach przedsięwzięcia RID (Rozwój Innowacji Drogowych). Członek zespołu konsultantów pierwszego programu pilotażowego realizowanego przez GDDKiA w technologii BIM (Projekt pilotażowy z zastosowaniem technologii BIM dla zaprojektowania i budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28), uczestnik międzynarodowych konferencji z tego zakresu (buildingSMART International Summit), współautor pytań obejmujących uzyskanie kompetencji buildingSMART Individual Qualification. Autor publikacji naukowych dotyczących technologii i metodyki BIM. Uczestnik konsultacji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa dotyczących wdrożenia technologii BIM. Członek zespołu autorskiego BIM STANDARD PL. Geodeta uprawniony.

Chachlica Agata - Datacomp Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, specjalista w dziedzinie kosztorysowania robót budowlanych. Pracując w dużej firmie wykonawczej zdobyła doświadczenie przy wycenie dużych obiektów przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Obecnie zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem technologii BIM w kosztorysowaniu oraz praktycznym wykorzystaniem danych zawartych w modelach na potrzeby kalkulacji kosztowych. Doświadczony trener i wykładowca na kursach kosztorysowania i studiach podyplomowych. Certyfikowany trener oprogramowania BIMestiMate wspomagającego kosztorysowanie w technologii BIM. Kierownik produktu BIMestiMate w firmie DATACOMP Sp. z o.o. w Krakowie.

Filut Łukasz - DAC Software Polska Sp. z o.o.

Praktyk metodyk zwinnych transformujący organizacje w tym kierunku, budując podejście oparte na empiryzmie niezależnie od branży czy działu. Opiekun studiów SUM+ na Wyższej Szkole Bankowej - Agile w zarządzaniu usługami. Z podejściem zwinnym, głównie w Scrumie, pracuje w różnych konfiguracjach od prawie 9 lat, a z projektami IT od prawie 20. Doświadczenie zdobywał pracując w takich organizacjach jak Grupa TEB Akademia (Wyższe Szkoły Bankowe) czy Grupa Allegro gdzie brał czynny udział w transformacjach zwinnych i cyfrowych. Był dyrektorem IT, projekt i program menedżerem, Scrum Masterem, Product Ownerem a na początku swojej drogi zawodowej programistom i administratorem. W tej chwili piastuje rolę CEO. Obecnie koncentruje się na branży usługowej i budowlanej - wspierając zespoły, projekty i produkty. Jednym z głównych projektów jest transformacja zwinna i cyfrowa w holdingu EDP/Qarson która działa w branży automotive gdzie główną usługą jest wynajem długoterminowy samochodów. Często różne firmy prowadząc szkolenia, coaching oraz konsultacje w zakresie zwinności na każdym rynku. Ostatnie miesiące to aktywna praca z zespołami biznesowymi w tym firmami budowlanymi.

Fox Sarah - 500Words Ltd

Prawnik, który jest ekspertem w pisaniu umów budowlanych w zaledwie 500 słowach. Po ukończeniu studiów matematycznych obrała ścieżkę prawniczą i przez 15 lat pracowała dla Eversheds Sutherland jako prawnik specjalizujący się w prawie budowlanym. Jest również wykwalifikowanym trenerem. Po latach szkolenia ludzi w zakresie skomplikowanych umów budowlanych, zdała sobie sprawę, że są one po prostu wrzucane do szuflady i nikt się nimi nie przejmuje. Jest autorką serii książek, z których najnowsza to "How to Write Simple and Effective Small Works Contracts in Just 500 Words". Prowadzi jednoosobową rewolucję na rzecz umów, które każdy może przeczytać, zrozumieć i stosować. Ponieważ są one krótkie, doskonale nadają się do digitalizacji. Jest wykładowcą University of Salford w programie LLM i MSc, a obecnie prowadzi badania dla UK BIM Alliance w celu dokładniejszego zdefiniowania ról i zadań BIM. Jej strona internetowa to www.500words.co.uk.

Franczak-Bodziony Renata - Comarch Healthcare S. A. 

Radca Prawny, Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła Studia podyplomowe: Nadzór, Audyt i Kontrola  w Administracji Publicznej. Obecnie zatrudniona w Comarch Healthcare S.A. Teoretyczna i praktyczna znajomość w wielu dziedzinach prawa, w szczególności: prawo zamówień publicznych, cywilne, gospodarcze, handlowe, administracyjne, finansowe, autorskie oraz w zakresie ochrony danych osobowych. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego. Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu prawa cywilnego i  gospodarczego. Wieloletnie doświadczenie i znajomość prawa zamówień publicznych zdobywane poprzez doradztwo prawne zarówno dla podmiotów, będących wykonawcami, jak i dla zamawiających. Reprezentacja podmiotów w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Jasiński Marcin - Firma Projektowa Wanecki sp z o.o. 

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, absolwent Politechniki Śląskiej, Wydział Budownictwa, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Od 2011 roku zawodowo związany ze środowiskiem branży mostowej. Zajmuje się opracowaniem projektów infrastrukturalnych i mostowych - drogowych oraz kolejowych, w ramach realizacji polskich, jak i zagranicznych, m.in. ze Szwecji i Niemiec. Członek zespołu wdrożeniowego BIM na Politechnice Śląskiej. W pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej łączy przestrzeń budownictwa mostowego z ideą BIM i ogólną komputeryzacją procesów budowlanych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne związane z programowaniem, technologiami informatycznymi i komputerowymi w budownictwie. Szczególny obszar zainteresowań obejmuje zagadnienia integracji algorytmów optymalizacyjnych i uczenia maszynowego z technologią BIM w kontekście analizy rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych obiektów mostowych. Autor licznych publikacji oraz wystąpień konferencyjnych związanych z technologią BIM, projektowaniem parametrycznym i językami programowania, w tym graficznego (VPL).

Kamiński Jakub - Nowe Motywacje

Doświadczony kierownik projektów i programów. Obecnie jako konsultant wdraża procesy strategicznego oraz operacyjnego zarządzania programami, projektami i portfelem w firmach przemysłowych, budowlanych, organizacjach produkcyjno-handlowych oraz administracji i szkolnictwie wyższym. Specjalizuje się również w zakresie organizacji pracy działów Badawczo Rozwojowych (R&D). Jest autorem strategii rozwoju i planów transformacji biznesu. Doświadczenia związane z realizacją projektów uzupełnia wiedzą i praktyką z zakresu mapowania i modelowania procesów. Certyfikuje, jako Akredytowany Trener (Approved Trainer) w zakresie metodyki Zarządzania Projektami PRINCE2®.

Karolak Magdalena – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział Kraków

Naczelnik w Wydziale Dokumentacji GDDKiA Oddział Kraków, Kierownik Projektu z wieloletnią praktyką w zarządzaniu projektami budowlanymi finansowanymi ze środków publicznych. Ukończyła Budownictwo, Zarządzanie i Marketing na Politechnice Krakowskiej oraz  Drogownictwo na Politechnice Warszawskiej. Inżynier posiadający uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Od 2002 r. zawiązana z krakowskim oddziałem GDDKiA, gdzie kierowała Projektami w zakresie infrastruktury drogowej, w tym budową Autostrady A4 na odcinku Szarów – Brzesko. W latach 2012 - 2014 na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych kierowała w Wielkiej Brytanii Projektem Bravura House – budową nowego Wydziału Konsularnego Ambasady RP i Instytutu Kultury Polskiej w londyńskiej dzielnicy City.

Kasznia Dariusz - BIMIND Dariusz Kasznia

Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydział Budownictwa Lądowego, specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, kierunek Informatyka. Od ponad 20 lat związany z branżą „informatyka dla budownictwa”. Uczestniczył w realizacji wielu projektów w zakresie zintegrowanego projektowania wielobranżowego i BIM w biurach projektów i firmach wykonawczych.  Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wdrożeniem BIM od strony Zamawiającego ze szczególnym uwzględnieniem projektów realizowanych w oparciu o Pzp. Wykładowca i koordynator pierwszych w Polsce studiów podyplomowych BIM kierowanych do przedstawicieli Zamawiającego. Kieruje zespołem wspierającym GDDKiA w realizacji projektu pilotażowego BIM. Współautor książki "BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” PWN 2018. Współautor i koordynator zespołu autorskiego opracowania BIM Standard PL. Prezes Zarządu Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM, członek prezydium Komitetu BIM PZITB, Właściciel firmy BIMind.

Kindler Maciej - Skanska UK

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, inżynier budownictwa, planista, kosztorysant, od rozpoczęcia pracy zawodowej fan i pasjonat BIMu. Przez większość kariery związany ze Skanska w Polsce, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii. Aktualnie niezależny konsultant współpracujący z fundacją EccBIM. Specjalizuje się w BIM 4D i 5D, gdzie stale szuka optymalnych rozwiązań i najlepszych praktyk. Wiedzę i doświadczenie w dziedzinie BIM zdobywał najpierw w Finlandii, ucząc się od prekursorów szeroko rozumianej metodyki BIM, a następnie w Wielkiej Brytanii. W GB pracował najpierw jako konsultant w lokalnej firmie Rapid5D, współpracując z największymi brytyjskimi firmami budowlanymi (Morgan Sindal, Interserve, Costain, Skanska) przy implementacji BIM. Był tam odpowiedzialny za zrozumienie sytuacji oraz potrzeb klienta, analizę firmowych procesów, przygotowanie strategii rozwoju, porządkowanie aktualnych i układanie nowych procesów, dobór rozwiązań technicznych, szkolenia oraz wsparcie techniczne. W Skanska Infrastrucutre, najpierw pracował na projekcie High Speed 2, jako BIM Integration Manager, a następnie jako Head of BIM dowodził zespołem realizującym projekty dla największych lokalnych klientów, takich jak: HS2, Network Rail, National Grid, Welsh Water czy Anglian Water. Jako jeden z liderów technicznych oddziału wyznaczał kierunki rozwoju BIMu oraz brał czynny udział w układaniu strategii digitalizacji Skanska Infrastrucutre.

Kłosiński Adam - Arup Polska Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej o specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo (inżynier) a także Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja (mgr inż.). Projektant instalacji sanitarnych, BIM Manager i BIM Koordynator. Z branżą instalacyjną związany od roku 2008, pracował jako projektant w Niemczech i w Finlandii (między innymi na budowie elektrowni atomowej OL3 w Olkiluoto). Od ponad 7 lat związany z firmą Arup, w której zrealizował kilkadziesiąt różnych projektów w Polsce, Irlandii, Dani, RPA i USA. Związany z BIM od 2012 roku. Realizował kilkadziesiąt projektów w technologii BIM, członek grupy wprowadzającej Globalne Standardy Revit w firmie Arup, Autodesk Certified Professional, Autodesk Certified Instructor. Prowadził szkolenia z zakresu technologii BIM oraz obsługi programu Revit w Polsce, Niemczech i Bahrajnie. Prowadzący przedmiot Instalacje i sieci budowlane w technologii BIM na AGH. Pasjonat żeglarstwa i aktywnego spędzania czasu.

Kulig Bartłomiej - CH2M POLSKA SERVICES SP. Z O.O.

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w specjalności Mosty i Budowle Podziemne. Od 2015 roku zawodowo związany z branżą infrastruktury liniowej, w szczególności mostową. Przez większość kariery związany z firmą Jacobs, gdzie uczestniczył w realizacji wielu projektów realizowanych w technologii BIM w zakresie modelowania, koordynacji oraz finalnie zarządzania informacją – Dubai Metro R2020, Lower Thames Crossing, Transpennine Route Upgrade, High Speed 2. Od 2017 roku prowadzący szkolenia oraz wdrożenia z zakresu modelowania informacji o budynkach wśród polskich firm projektowych. Ekspert z zakresu zarządzania informacją w środowisku CDE, pasjonat automatyzacji oraz parametryzacji przepływu danych oraz projektowania. Aktualnie pracuje jako specjalista BIM w firmie Autodesk. Zdobywając doświadczenie od strony producenta oprogramowania, konsultuje i dobiera optymalne rozwiązania dotyczące rozwoju BIM w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Na AGH prowadzi zajęcia z zakresu Wdrożeń i Zaawansowanych Aspektów BIM, skupiając się głównie na automatyzacji przepływu informacji w trakcie trwania projektu i przekazując wiedzę dotyczącą optymalnych wdrożeń tychże procesów.

Kuras Przemysław - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Pracownik naukowy i nauczyciel akademicki AGH w Krakowie, zatrudniony na stanowisku adiunkta. Ukończył geodezję i kartografię na AGH w Krakowie, specjalność: geodezja inżynieryjno-przemysłowa. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport. Specjalizuje się w monitoringu przemieszczeń z wykorzystaniem technik geodezyjnych i teledetekcyjnych, w szczególności radarowej i laserowej. Członek zespołów realizujących projekty naukowo-badawcze dla jednostek państwowych: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierownik lub wykonawca prac dla branży inżynieryjno-przemysłowej: KGHM - Oddział Hydrotechniczny, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, KGHM - Huta Miedzi Głogów, CADmost Projekt, Aspekt Laboratorium. Autor wielu opracowań w zakresie przemieszczeń obiektów hydrotechnicznych (zapór wodnych, osadników odpadów poflotacyjnych, obwałowań przeciwpowodziowych), jak również budynków zabytkowych, obiektów mostowych czy kominów przemysłowych, poddanych obciążeniom zewnętrznym. Dodatkowe zainteresowania i umiejętności: modelowanie 3D na podstawie pomiarów wysokorozdzielczych (skanowanie laserowe, fotogrametria), automatyzacja pracy w platformach BIM (Grasshopper, Dynamo), analizy przestrzenne GIS. Swoją wiedzę w tych obszarach wykorzystał do przygotowania kursów na studiach podyplomowych z zakresu BIM.

Łaguna Paweł - Paweł Laguna Architekt

Dyrektor ds. technologii, architekt IARP, członek SARP. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiował na Hogeschool voor Weteschap & Kunst w Gandawie, doktorant na Politechnice Poznańskiej. Poza projektowaniem architektonicznym, zajmuje się koordynacją projektów inwestycyjnych, obejmujących wdrażanie nowoczesnych narzędzi i metod związanych z rozwojem technologicznym w pełnym cyklu życia obiektów budowlanych . Twórca strategii zarządzania informacją oraz wdrożeń  dla podmiotów komercyjnych oraz publicznych. Przez ostatnie 8 lat, jako zewnętrzny konsultant, był odpowiedzialny za nadzór wielobranżowej dokumentacji projektowej ponad 60 projektów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. Obsługiwał w zakresie implementacji metodyki BIM m.in. samorządowe projekty infrastrukturalne oraz obiekty administracji rządowej, koordynował dokumentację dla koncernów paliwowych, współpracował przy budowie najwyższego apartamentowca w Europie Środkowej. Doświadczenie architektoniczne zdobył projektując obiekty użyteczności publicznej realizowane w Europie i USA. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, prelegent na licznych konferencjach i wydarzeniach związanych z cyfryzacją budownictwa. Wykładowca, współautor książki "BIM dla Managerów" oraz artykułów naukowych na temat innowacji w sektorze budowlanym. Współtwórca opracowań mających na celu podwyższenie efektywności tego sektora w Polsce (np. WARSZAWSKI STANDARD MIESZKANIOWY - Program samorządowy Mieszkania2030).

Marczak Jakub - GlaxoSmithKline

Członek zarządu Perfectus Group sp. z o.o., współwłaściciel RAMCO BOUV BV. Na co dzień doradza innym i współprowadzi firmę budowlaną działająca na terenie Belgii. Certyfikowany trener biznesu od ponad 15 lat związany z doskonaleniem procesów wg Lean Management i Six Sigma. Wspiera w szkoleniach i projektach doskonalących klientów z branży usługowej, produkcyjnej, ochrony zdrowia i urzędów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji i optymalizacji procesów. Pracował m.in. jako Manager ds. Doskonalenia i Lean. Pomysłodawca i współorganizator największej konferencji o tematyce Lean w Europie. Współorganizator i wykładowca studiów podyplomowych Lean Management oraz wykładowca na studiach MBA.

Miskimmin Iain - Digital Built Britain (BIM & Digital Twins)

Doradca ds. technologii cyfrowych w firmie Bentley Systems z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dostarczaniu innowacji i transformacji cyfrowej w zakresie budowy i eksploatacji infrastruktury. Od 2012 roku do niedawna prowadził zarówno Crossrail Information Management Academy, jak i Digital Advancement Academy. Jako członek UK's Government BIM Task group, Center for Digital Built Britain, założyciel Infrastructure Asset Data Dictionary Group oraz odgrywający aktywną rolę w wielu organizacjach BIM/Digital Twins na całym świecie, Iain wpływa na cyfryzację rządów, firm i instytucji. Kieruje grupą ds. innowacji w przemyśle o nazwie COMIT, która od 2003 roku pracuje nad poprawą produktywności w oparciu o technologię.
W ostatnim czasie współpracował z wieloma organizacjami rządowymi i prywatnymi za pośrednictwem Centre for Digital Built Britain w celu zdefiniowania cyfrowych bliźniaków (Digital Twins) na potrzeby planowania strategii niezawodności i przywracania po awarii. W ten sposób łączy swoją wiedzę na temat transformacji cyfrowej z praktycznymi innowacjami, aby zapewnić szybkie reakcje i solidne planowanie. Iain jest autorem kilku książek opartych na wiedzy zdobytej w akademiach oraz twórcą 7 Questions of BIM. Obecnie pracuje nad modelowaniem informacji biznesowej i konkretną propozycją wartości stojącą za przejściem na technologię cyfrową.

Moryc Stanisław - Datacomp Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Krakowskiej. Ukończył podyplomowe studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wyższej Szkole Europejskiej. Specjalista, praktyk i niezależny ekspert w dziedzinie kosztorysowania i rozliczania robót budowlanych oraz przebiegu procesu inwestycyjnego. Propaguje technologię BIM jako skuteczne narzędzie wspomagające proces inwestycyjny oraz wdraża zagadnienia BIM w kalkulacji kosztów robót budowlanych w zakresie elementów 3D BIM – przedmiar, 4D BIM -czas, 5D BIM – koszt. Autor wielu opracowań dotyczących technologii BIM w kosztorysowaniu. Rzeczoznawca Kosztorysowy SKB, biegły sądowy ad hock, Przewodniczący Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, członek komisji kwalifikacyjnej rzeczoznawców SKB, członek Komitetu Ekonomiki Budownictwa PZITB, wykładowca na studiach podyplomowych (m.in. Politechnika Krakowska, AGH, Politechnika Warszawska). Szef zespołu firmy Datacomp Sp. z o.o. zajmującego się projektami związanymi z kosztorysowaniem robót budowlanych oraz implementowaniem technologii BIM w oprogramowaniu do kosztorysowania.

Mulińska (Lechowicz) Dorota - Bentley Systems Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Od 2016 związana z branżą BIM. Począwszy od pracy nad inwentaryzacjami z chmur punktów w oprogramowaniu Archicad GRAPHISOFT oraz Autodesk Revit zarówno w zakresie modelowania jak i koordynacji projektów, poprzez rozwój oprogramowania i prowadzenie szkoleń w firmie Bentley Systems, gdzie zajmuje się oprogramowaniami Microstation, OpenBuildings Designer jak również GenerativeComponents do projektowania parametrycznego. Prelegent wielu webinarów o tematyce BIM oraz konferencji InfraBIM. Prowadzący przedmiot Projektowanie Kubaturowe w technologii BIM na AGH.

Ortyl Łukasz - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Adiunkt w Katedrze Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie. Absolwent kierunków Geodezja i Kartografia (WGGiIŚ AGH). Specjalista w zakresie teledetekcji bliskiego zasięgu czyli stosowania metod, technologii i narzędzi bezinwazyjnych a w szczególności technologii radarowych (georadar, naziemna interferometria radarowa) oraz elektromagnetycznych lokalizatorów sieci przewodów, termografii, skaningu laserowego, w zagadnieniach geodezyjnej inwentaryzacji stanu obiektów inżynierskich i naturalnych. Autor lub współautor podręczników i monografii oraz wielu publikacji naukowych  z tego zakresu. Propagator idei stosowania zdalnych metod teledetekcyjnych w zakresie pozyskiwania informacji o obiektach i ich otoczeniu oraz integracji pozyskanych wyników w obszarze BIM, FIM, GeoBIM.  Kierownik i wykonawca prac badawczych realizowanych dla przemysłu i administracji. Wykonawca w licznych grantach naukowych. Na obecną chwilę kierownik na AGH projektu „Nowoczesne metody rozpoznania podłoża gruntowego w drogownictwie” finansowanym przez NCBiR oraz GDDKiA w ramach przedsięwzięcia RID (Rozwój Innowacji Drogowych). Współautor wypracowanych w tym projekcie "Wytycznych badań podłoża budowlanego w drogownictwie" w zakresie zastosowania technologii geodezyjnych, teledetekcyjnych, geofizycznych oraz rozwiązań gromadzenia i implementacji w systemach GIS/BIM. Aktywny uczestnik rozmów inicjujących pierwszy program pilotażowy realizowany przez GDDKiA w technologii BIM dla zaprojektowania i budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28.

Owerko Piotr

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (budownictwo mostowe). Posiada uprawnienia do projektowania i prowadzenia robót budowlanych w specjalności mostowej bez ograniczeń. Członek Śląskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu mostów (również o rozpiętościach > 100 m) i nadzorowaniu robót mostowych (w tym obiekty nasuwane podłużnie o długościach >300 m). Członek panelu ekspertów Building Smart - projekt IFC bridge. Autor ponad 10 publikacji z zakresu obiektów mostowych (w tym BrIM) oraz jednego patentu. Autor materiałów szkoleniowych i szkoleń z zakresu wykorzystywania technologii BIM w projektowaniu mostów. Prowadzący przedmioty z zakresu BIM w infrastrukturze mostowej min. dla AGH w Krakowie. Promotor prac dyplomowych z zakresu BIM. Otrzymał nagrodę pierwszego stopnia nadaną przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Śląskiej.

Strach Michał - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Pełni funkcje kierownika Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie. Jest redaktorem tematycznym działu „Geodezja inżynieryjna i budownictwo” w Kwartalniku AGH „Geomatics and Environmental Engineering”. Występuje w roli eksperta w branży związanej z transportem szynowym. Wykonywał prace badawczo - wdrożeniowe na zlecenie m.in.: PKP Polskich Linii Kolejowych S. A., Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz firm komercyjnych. Na podstawie wykonanych ekspertyz powstały wytyczne i standardy techniczne prowadzenia prac geodezyjnych na obszarach kolejowych: Ig-6, Ig-7 i Ig-8. W pomiarach geodezyjnych i diagnostycznych nawierzchni szynowej stosuje specjalistyczne (także autorskie) systemy. Prowadzi kursy związane z zastosowaniem technologii BIM we wspomaganiu projektowania infrastruktury transportowej ze szczególnym uwzględnieniem transportu szynowego. Zajęcia oparte o prace w oprogramowaniu Bentley i Autodesk obejmują m.in. zagadnienie modelowania parametrycznego. Uczestniczył w międzynarodowej konferencji z zakresu przygotowania standardów i stosowania technologii BIM (buildingSMART International Summit). Na spotkaniu eksperckim w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa prezentował użycie metodyki BIM w budownictwie.

Stryczek Małgorzata - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział Kraków

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek: Ochrona środowiska, specjalizacja: Chemia środowiska), Politechniki Krakowskiej (kierunek: Budownictwo, specjalizacje: Konstrukcje budowlane i inżynierskie oraz Drogi, Ulice, Autostrady) i Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK (kierunek: Zarządzanie projektami). Od początku pracy zawodowej związana z sektorem budownictwa drogowego. Przeszła przez wszystkie etapy procesu budowlanego, poznając je od strony projektowej, poprzez wykonawstwo robót budowlanych do przygotowania i realizacji zadań inwestycyjnych z ramienia inwestora. Certyfikowany menedżer zarządzający projektami, posiadający uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej. Od trzech lat pracuje na stanowisku Kierownika Projektu w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, gdzie prowadzi m.in. Projekt Pilotażowy budowy obwodnicy Zatora, wdrażający metodykę i narzędzia BIM w środowisko projektu infrastrukturalnego.

Tomaszkiewicz Karolina - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Absolwentka budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, specjalności Mosty i budowle podziemne. Do swojej kariery podchodzi dwutorowo. Profesjonalnie zajmuje się projektowaniem obiektów inżynierskich wraz z ich posadowieniem. Jako doktorantka i członkini Zespołu Badawczego Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zajmuje się wdrażaniem technologii BIM w projektach infrastrukturalnych, bo widzi ogromną potrzebę i potencjał wdrażania rozwiązań opartych na narzędziach BIM i GIS. Certyfikowany Koordynator BIM. Laureatka Konkursu dla Młodych Inżynierów (edycja 2019) organizowanego przez miesięcznik Builder.

Trześniewska AnetaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział Kraków

Absolwentka Politechniki Krakowskiej, menadżerskich studiów podyplomowych Przywództwo 2.0 w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie oraz Akademii Zarządzania w Administracji Publicznej organizowanej przez Krajową Wyższą Szkołę Administracji Publicznej. Praktyk z 20 letnim doświadczeniem w zakresie zamówień publicznych. Aktualnie Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie.

 

Please publish modules in offcanvas position.