Studia Podyplomowe „BIM Koordynator” są dedykowane osobom, które chcą kierować tworzeniem i koordynacją wielobranżowych modeli cyfrowych z wykorzystaniem technologii BIM. Mają one praktyczny charakter, pozwalają na zdobycie zarówno kompetencji twardych jaki miękkich niezbędnych do prowadzenia współczesnego procesu projektowania i budowy. Są adresowane do osób pracujących lub związanych z branżą budowalną, architektoniczną lub geodezyjną lub takich, które planują pracować w charakterze koordynatora BIM w tego typu projektach. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (projektowanie, realizacja obiektów, zarządzanie), jak i osób pracujących w administracji samorządowej i państwowej. Adresatem są również osoby związane z branżą IT, które chcą oferować usługi w zakresie dostarczania oprogramowania wspierającego technologię BIM oraz osoby, które poprzez zarządzanie i koordynacje danymi BIM i GIS są odpowiedzialne za prowadzenie procesu projektowego i budowlanego.
W toku Studiów Podyplomowych „BIM Koordynator” Studenci będą nabywać praktyczną wiedzę związaną z projektami wykorzystującymi technologię BIM, z. uwzględnieniem standardów otwartych. Zajęcia obejmują poznanie adekwatnych standardów ISO, ćwiczenia z rzeczywistą dokumentacją przetargową i związane z nimi aspekty formalne i techniczne. Studia dają podstawę do tworzenia, a w konsekwencji implementacji standaryzacji technologii i procesów obejmujących BIM w swojej organizacji. Student kierunku „BIM Koordynator” w toku Studiów Podyplomowych pozna wiele technologii i narzędzi, będzie potrafił je dobierać, wdrażać i skutecznie stosować w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. W szczególności pozna podstawy techniczne i formalne standaryzacji danych i procesów, podstaw poprawnego projektowania w technologii BIM, wdrażania obiegu dokumentacji z wykorzystaniem platform CDE, weryfikacji modeli, analiz i rozwiązywania kolizji oraz poprawnej i skutecznej komunikacji.
Celem Studiów Podyplomowych „BIM Koordynator” jest ponadto pokazanie technik prawidłowego modelowania (cyfrowej reprezentacji obiektów budowlanych) oraz koordynacji tymi danymi w całym cyklu życia obiektu: od koncepcji, przez projektowanie i wykonanie, po użytkowanie i rozbiórkę. Dzięki temu projekty budowlane i infrastrukturalne mogą być prowadzone z mniejszym ryzykiem przekroczenia terminów realizacji czy budżetu. W znacznym stopniu eliminowane są również potencjalne błędy wykonawcze czy awarie. Przyszły Absolwent kierunku „BIM Koordynator” nabędzie wiedzę z zakresu aktualnie obowiązujących standardów krajowych i międzynarodowych (ISO) w zakresie BIM, zasad wymiany informacji w standardach openBIM, rzutowania BIM na proces technologiczny polegający na zebraniu i wymianie informacji, jako reprezentacji cyfrowej obiektów fizycznych (konstrukcji).
Studia Podyplomowe „BIM Manager” są adresowane do osób pracujących na stanowiskach kierowniczych związanych z branżą budowlaną, architektoniczną lub geodezyjną lub takich, które planują pracować w charakterze Managera BIM w tego typu projektach. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (projektowanie, realizacja obiektów, zarządzanie), jak i osób pracujących w administracji samorządowej i państwowej. Adresatem są również osoby reprezentujące branże towarzyszące oraz inżynierowie pragnący podnieść konkurencyjność swoich przedsiębiorstw poprzez zarządzanie danymi cyfrowymi dotyczącymi budowy.
Celem Studiów Podyplomowych „BIM Manager” jest zaoferowanie możliwości pogłębienia wiedzy i nabycia umiejętności z zakresu zarządzania wytwarzaniem cyfrowej informacji budowlanej oraz zarządzaniem procesami budowlanymi realizowanymi w technologii BIM (ang. Building Information Modeling). Kompetencje przekazywane w ramach studiów mają umożliwić zarządzaniem cyfrowym opisem fizycznych i funkcjonalnych właściwości budowli, budynku lub obiektu inżynierskiego, służącym jako źródło wiedzy i wszelkich danych o obiekcie, w pełni dostępnym dla uczestników procesu inwestycyjnego i stanowiącym niezawodną podstawę dla podejmowania decyzji w trakcie cyklu funkcjonowania, od pierwszej koncepcji do rozbiórki budynku. Przyszły Absolwent kierunku "BIM Manager" nabędzie kompetencje niezbędne do zarządzania procesem twórczego generowania i wykorzystania danych o budowli, jej projektowania, budowy i eksploatacji w trakcie pełnego cyklu funkcjonowania oraz zarządzania organizacją i kontrolą procesów inwestycyjnych poprzez wykorzystanie parametrów cyfrowego modelu budynku dla dokonywania wymiany informacji o składnikach aktywów w całym cyklu inwestowania.